Pune ştampila….dacă vrei să fii trendyyy cu trei de igrec!

Dacă stai acasă şi nu votezi…nu o să ai lucruri frumoase de văzut…când mai ieşi şi tu din casă.

Dacă nu votezi…nu ai cu ce să te lauzi când vine altul la tine în oraş.

Dacă nu votezi pe cine trebuie… nu eşti cool!

Dacă nu te duci la vot…nu ai trei de igrec!

Cetăţene, dacă nu îţi exprimi votul rămâi unul care mârâie pe la colţuri dar nu mârâie când trebuie, ca să producă schimbări!

Acţionează, cetăţene, şi mata acum, ca să fie bine!

Eu votez! Sunt trendyyy cu trei de igrec. Pentru tine…votează mama ta…sau …şi tu?!

Psa. Gianina

Oamenii vor să discutaţi cu ei…soluţiile!

Campania domnului Blaga e sub sloganul: Soluţii, nu discuţii!… Însă regula democraţiei, credem noi, nu suportă soluţiile ci doar portofoliul de proiecte.

Soluţiile nu se fac în campanie, ci se fac după alegeri, când observi feed-backurile de la cetăţeni la mapa ta cu proiecte.

Şi, când vox populi zice că e bine aşa, pentru că tu eşti mandatat pentru ei…atunci alegi din mapa ta cu 10 soluţii pe aia pe care o vor ei şi atunci ieşi bine sau o alegi pe aia pe care o vrei tu şi sfârşeşti huiduit până nu se împlineşte anul…

Iar a doua sintagmă de sub numele domnului Blaga este: ” om dintr-o bucată…”. Păi asta înseamnă instinctivitate, înseamnă fără planuri, fără soluţii, pentru că omul care conduce nu ia decizii/ nu trebuie să ia decizii în trombă şi nici sub semnul subiectivităţii, ci cu adâncă cumpănire, dând roată cu ochii la ce zice poprul, sondajele, bugetul, viitorul…

Noi nu îl victimizăm pe domnul Balaga şi nici nu îi facem contra-campanie, însă, fiind mai peste tot chipurile sale în oraş, mi-a sărit în ochi…hermeneutica şi aceste argumente sunt valabile pentru toţi candidaţii de oriunde.

Pr. Dorin